LRSA80-15-900
Mfr.Part #
LRSA80-15-900
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
AC-DC SUBRACK SYSTEMS POWER 120
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cCSAus
Current - Output 1 :
80 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type :
Rack Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Power (Watts) :
1200W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V