GLC50-48G
Mfr.Part #
GLC50-48G
Description
AC/DC CONVERTER 48V 50W
Current - Output 1 :
1.1 A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
50W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
48V
Datasheets
GLC50-48G
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA