VS3-K2-E33-H344-E12-00-708-CE
Mfr.Part #
VS3-K2-E33-H344-E12-00-708-CE
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Description
AC/DC CNVT 5V 3X12V 2X15V 2000W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, CSA, UL, VDE
Current - Output 1 :
150 A
Current - Output 2 :
10.5 A
Current - Output 3 :
10.5 A
Current - Output 4 :
10.5 A
Current - Output 5 :
8.3 A
Current - Output 6 :
8.3 A
Efficiency :
82%
Features :
Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
8
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C (With Derating)
Power (Watts) :
2000W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
12V
Voltage - Output 3 :
12V
Voltage - Output 4 :
12V
Voltage - Output 5 :
15V
Voltage - Output 6 :
15V
Manufacturer related products
    CORD NEMA 5-15P
    BREAKER PANEL E/W 5X25A
    MODULE ALARM SPARE
    BREAKER PANEL (4)20X25A 48V