MKP199-24
Mfr.Part #
MKP199-24
Manufacturer
Shenzhen Megmeet Electrical Co., Ltd.
Description
OPEN POWER SUPPLY 24V 8.33A
Manufacturer :
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, TUV
Current - Output 1 :
8.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
91.5%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
199W
Product Status :
Active
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V