DC400D10H
- Mfr.Part #
- DC400D10H
- Manufacturer
- Sensata Technologies – Crydom
- Description
- SSR RELAY SPST-NO 10A 1-300V
- Manufacturer :
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 10 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- On-State Resistance (Max) :
- 155 mOhms
- Output Type :
- DC
- Package / Case :
- Hockey Puck
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 4 ~ 32VDC
- Voltage - Load :
- 1 V ~ 300 V
- Datasheets
- DC400D10H
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| DC400 | FLIR Extech | 35,000 | CLAMP METER, MINI, DC 400A |