WSC2515100R0FEA
Mfr.Part #
WSC2515100R0FEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2515
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Package / Case :
2515 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100 Ohms
Supplier Device Package :
2515
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%