WSC25151R000FTA
Mfr.Part #
WSC25151R000FTA
Description
RES 1 OHM 1% 1W 2515
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%