RLP73K1ER75FTDF
Mfr.Part #
RLP73K1ER75FTDF
Description
RES 0.75 OHM 1% 1/8W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
750 mOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLP73K1ER75FTDF
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK