RW1S0BAR027JE
Mfr.Part #
RW1S0BAR027JE
Description
RES 0.027 OHM 5% 1W J LEAD
Stock
419
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2512 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Resistance :
27 mOhms
Supplier Device Package :
SMD J-Lead, Pedestal
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%