D2TO035C15R00FTE3
Mfr.Part #
D2TO035C15R00FTE3
Description
RES SMD 15 OHM 1% 35W TO263
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
35W
Resistance :
15 Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%