PPC5606BCLU64
- Mfr.Part #
- PPC5606BCLU64
- Description
- IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
- Data Converters :
- A/D 29x10b, 5x12b
- Number of I/O :
- 149
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 176-LQFP
- Program Memory Size :
- 1MB (1M x 8)
- RAM Size :
- 80K x 8
- Speed :
- 64MHz
- Supplier Device Package :
- 176-LQFP (24x24)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V