JWS600-24
- Mfr.Part #
- JWS600-24
- Manufacturer
- TDK-Lambda, Inc.
- Description
- AC/DC CONVERTER 24V 600W
- Manufacturer :
- TDK-Lambda, Inc.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 27 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 65°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 600W
- Product Status :
- Obsolete
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V