JWS600-12/PV
- Mfr.Part #
- JWS600-12/PV
- Manufacturer
- TDK-Lambda, Inc.
- Description
- AC/DC CONVERTER 12V 600W
- Manufacturer :
- TDK-Lambda, Inc.
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 53 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 65°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 636W
- Product Status :
- Obsolete
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 330 VDC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V
- Voltage - Output 2 :
- Voltage - Output 3 :
- Voltage - Output 4 :
- Voltage - Output 5 :
- Voltage - Output 6 :
- Datasheets
- JWS600-12/PV
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| JWS600-12 | TDK-Lambda, Inc. | 35,000 | AC/DC CONVERTER 12V 600W |