RLP73M3AR043FTDF
Mfr.Part #
RLP73M3AR043FTDF
Description
RES 0.043 OHM 1% 2W 2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
43 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLP73M3AR043FTDF
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK