KTR10EZPF1023
- Mfr.Part #
- KTR10EZPF1023
- Description
- RES SMD 102K OHM 1% 1/8W 0805
- Stock
- 8975
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 102 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%