P2TC0402D3202LNTA
Mfr.Part #
P2TC0402D3202LNTA
Description
RESISTOR TF 0402 0.1% 2PPM
Stock
33
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
32 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%