P2TC0402D2002LNTA
Mfr.Part #
P2TC0402D2002LNTA
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
P2TC0402 2PPM/C 20K 0,01% N TA
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
20 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%