P2TC0603D1003LNTA
Mfr.Part #
P2TC0603D1003LNTA
Description
P2TC0603 2PPM/C 100K 0,01% N TA
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
100 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%