WSL0805R0650FEA
Mfr.Part #
WSL0805R0650FEA
Description
RES 0.065 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
65 mOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%