HVC4020V2504JET
Mfr.Part #
HVC4020V2504JET
Manufacturer
Ohmite
Description
RES SMD 2.5M OHM 5% 1.5W 4020
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
2.5 MOhms
Supplier Device Package :
4020
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%