PSA60-301
- Mfr.Part #
- PSA60-301
- Description
- AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 80W
- Current - Output 1 :
- 6 A
- Current - Output 2 :
- 2 A
- Current - Output 3 :
- 300 mA
- Efficiency :
- 70%
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 80W (82W Forced Air)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 2.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 12V