PSA60-302
- Mfr.Part #
- PSA60-302
- Manufacturer
- PHIHONG USA
- Description
- AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 60W
- Manufacturer :
- PHIHONG USA
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, CSA, TUV, UR
- Current - Output 1 :
- 8 A
- Current - Output 2 :
- 1.8 A
- Current - Output 3 :
- 1.8 A
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 70%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 60W (80W Forced Air)
- Product Status :
- Obsolete
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 2.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 12V