PSA60-304
- Mfr.Part #
- PSA60-304
- Description
- AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 60W
- Current - Output 1 :
- 8 A
- Current - Output 2 :
- 2 A
- Current - Output 3 :
- 500 mA
- Efficiency :
- 70%
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 60W (80W Forced Air)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 2.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 15V