PFE1000F-48
- Mfr.Part #
- PFE1000F-48
- Description
- AC/DC CONVERTER 48V 1000W
- Current - Output (Max) :
- 21A
- Efficiency :
- 84%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1000 W
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265 VAC
- Voltage - Output 1 :
- 48V